В липні 2017 року в Amerikan Bee Journal прочитав статтю Ренді Олівера про використання щавелевої кислоти розчиненої у воді та гліцерині, нанесеної на серветки з нетканого полотна.
Двома роками раніше, випробовував картонні полоски просякнуті щавелевою кислотою, розчинененою у гліцерині.
Read more...Одним з перших продуктів, яким смакувало людство, був мед. Слова: «Солодке як мед», стало порівняльним у оцінці різних солодощів.
Проте, більшість людей не знають про особливу корисність цього продукту. А в бджолиному меді присутні фітонциди, ферменти, цукри, мінеральні речовини, різні мікро- та макроелементи, вітаміни та багато іншого. Всі перелічені речовини створюють сприятливі умови тонізуючої дії меду на людський організм, а також має відмінні антибактеріальні, бактерицидні, протизапальні властивості.
Read more...Дж Brindza, доктор., Профессор Директор Института
З. Schubertová, кандидат Словацкого университета сельского хозяйства в Нитре, Институт биоразнообразия и Биологической безопасности, Нитра, Словакия
В. Броварской, доктор, проф.
Read more...Утримую бджіл у вуликах типу Роксолана (8 напіврамок у корпусі). При виводі та підсадці маток використовую стандартну напіврамку, що дає можливість отримати якісні матки та провести майже 100% їх підсадку.
Експериментував з різними нуклеусами та прийшов до такої конструкції, вартість якої мінімальна при максимальній віддачі.
Суть утому, що використовується стандартний корпус та кришка, утеплення, а додається лише дно та перегородка ( фото 1).
Збирається нуклеус так: виготовлене з фанери та верхніх брусків рамок кріпиться до корпуса 4-ма шурупами, встановлюється перегородка і кріпиться до корпуса верхнім бруском рамки, до якого степлером кріпиться утеплення (фото 2).
Заряджається нуклеус маточником, двома рамками розплоду на виході та кормовою.
Після аналізу якості матки, вона підсаджується на заміну старої, а розплод та польова бджола приєднується до відводка, що залишився. Таким чином утворюється сильний відводок.
Переваги такого нуклеуса слідуюючі: вивід матки здійснюється великою кількістю бджіл. Після вилучення однієї матки та об єднання бджіл двох нуклеусів, утворюється повноцінний відводок, яйценоскість матки перевіряється на 3-х піврамках. Вартість нуклеуса заключається у вартості 2-х прямокутників фанери 35х54 та 15х45 см, 6-ти рейок 10х22 мм, 4-х шурубів та 4-х рамкових гвіздків
Фото 1
Складові майбутнього нуклеуса. Корпус вулика, дно, перегородка та верхній брусок рамки.
Фото 2.
Зібраний нуклеус
Фото 3.
Заряджений нуклеус. Поряд вулик з травневою маткою, вирощений з такого нуклеуса.