Подписка на новости сайта

Последние статьи

Серветки проти кліща

В липні 2017 року в Amerikan Bee Journal прочитав статтю Ренді Олівера про використання щавелевої кислоти розчиненої у воді та гліцерині, нанесеної на серветки з нетканого полотна.

Двома роками раніше, випробовував картонні полоски просякнуті щавелевою кислотою, розчинененою у гліцерині.

Подробнее...

Про мед

Одним з перших продуктів, яким смакувало людство, був мед. Слова: «Солодке як мед», стало порівняльним у оцінці різних солодощів.

Проте, більшість людей не знають про особливу корисність цього продукту. А в бджолиному меді присутні фітонциди, ферменти, цукри, мінеральні речовини, різні мікро- та макроелементи, вітаміни та багато іншого. Всі перелічені речовини створюють сприятливі умови тонізуючої дії меду на людський організм, а також має відмінні антибактеріальні, бактерицидні, протизапальні властивості.

Подробнее...

Оценка качества перги

Дж Brindza, доктор., Профессор Директор Института

З. Schubertová, кандидат Словацкого университета сельского хозяйства в Нитре, Институт биоразнообразия и Биологической безопасности, Нитра, Словакия

В. Броварской, доктор, проф.

Подробнее...

Реклама

 Промисловий вулик - Турист

 "РОКСОЛАНА"- новий вулик промислово - медового напрямку для кочівлі, дуже простий в виготовленню, експлуатації і транспортуванні. Конструкція вулика блочна, блоки універсальні, мають деяку подібність до плодоовочевої тари з самофіксуванням, Блоки можуть бути використані як для транспортування і утримання бджіл, так і як ємність для меду. Гніздові рамки вулика Даданівські та надставкові висотою В=145мм. 

ПЕРЕВАГИ І ОСОБЛИВОСТІ:

 
  1. Працювати з бджолами і орати високі медозбори можуть навіть ті, хто не має особливих навиків роботи з бджолами, але до 15 травня виготовив необхідну кількість вуликів нової конструкції, тару для меду, придбав пакети бджіл для заселення вуликів і має бажання і можливість кочувати з бджолами
  2. Ексгшуатація такої конструкції вуликів доцільна і ефективна в районах України з температурою Тсер!мах,=20 град,Ц і кількістю опадів Кб=4,5мм/град і менше (див. таблицю з книги І.Брика «Увага! Бджоли!» ?стор. 99-100).
  3. Два пасічники можуть обслуговувати пасіку розміром від 500 до І 000 сімей бджіл з підключенням на допомогу членів сімї при відгонці меду.
  4. Середня продуктивність по меду при дотриманні технології складає 40-50 кг від одного пакета бджіл за час від 20 травня до 1 вересня.

КОНСТРУКЦІЯ і ВИГОТОВЛЕННЯ


Для зменшення витрат на виготовлення всі деталі і елементи вулика виготовляються із Дошки товщиною 22мм, яка може бути нестругана з обох сторін, але товщина дошки 22мм має бути витримана з. допуском на відхилення від товщини на 4- - 0,5мм. Матеріал вулика - смерека (бажано сухостій). Вулик складається з слідуючих елементів:

  1. Корпус дна (поз. 1) - 1 шт, з прибитими до нього сітчастим дном і прилітною дошкою (розмір прилітної дошки 255 х 70 х 20мм). Замість завіси у прилітній дошці може бути використана тканина, яка не не гниє (брезент, акріл, тощо,,,),
  2. Взаємозамінні корпуси - надставки (поз.2) - 7шт, Отвори - льотки діаметром 22-25мм виготовляються тільки в одному корпусі - надставці з двох протилежних сторін і забезпечуються ці обидва льотки поворотними пластинами - закривками. Цей корпус - надставка з круглими льотками розмішуються в нижній частині гнізда влітку і другим знизу зимою.
  3. Термостійка цупка плівка розміром 500 х 500мм (поз.З) -1шт., яка використовується для збору прополюсу та як піддашник і розділювач між сімями при двоповерховій системі.
  4. Дашок (поз.4) -1шт. з піддашковою кришкою (поз. 5) - 1шт.
  5. Зимові утеплювачі з пінопласту, впаяного в поліетилен, або зашитого в матеріал розмірами 344 х 494 х 20 - 2шт,
  6. Надставкових розміром 435 х l45 — 40шт.( див, опис рамок). *Надставкові піврамки висотою І45мм мають слідуючі три особливост:
  1. верхня планка рамки має товщину не 22мм, а 10мм (розм.25 х 10 х 470мм
  2. розділювач майже на всю висоту бокової планки (див. рис. )
  3. вощину В надставкових рамках можна кріпити без дроту, для чого в верхній планці робиться паз шириною Змм.

 

ТЕХНОЛОГІЯ МЕДОЗБОРУ НА КОЧІВЛІ, ВАРІАНТ 1

 

Бджоли в вуликах "Роксолана" підвозять до медоносів і складають впритул один попри другий в ЛІНІЮ на землю, ПІДЛОЖИВШИ під них листвочки (тонкі дощини); всі льотками в одну сторону. Вулики складаються в 2 - 3 поверхи один на один І відкриваються льотки для обльоту. Те ж саме можливо робити на відкритих платформах, не вивантажуючи вулики на землю. Якщо бджоли добре облетілися і почався медозбір, нижня сімя розширюється надставкою з сушшю, а верхні вулики з блоку забираються і ставляться на інше місце., створюючи нові блоки вуликів. Таким чином міняється структура сімей бджіл, бо льотна бджола із верхніх сімей, принісши нектар і не знайшовши свого льотка в багатокорпусній батареї вуликів, прямує з ношою до нижнього льотка поміж дві направляючі площини, що обмежують предню стінку вулика.Отже, підсиливши нижню сімю льотними бджолами із верхніх вуликів, перенесених на інше місце, ми створили вулик-медовик. А сімиї бджіл, які ми забрали на інше місце, в цей час будуть тільки нарощувати бджіл для слідуючих комбінацій. Надалі вулик - медовик розширюється при потребі корпусами -.надставками в "розрив" під верхній корпус.

 

ВАРІАНТ 2 (технологія Роже Делона)
 
Бджоли розставляються на медозбір блоками по 4 вулики. Після обльоту і ггоз початку сильного медозбору З вулики з блоку переставляються на інші місщ-комплектуючи новий блок, а з того вулика, що залишився на місці, формуєшвулик - медовик. І так комбінується на протязі всього літа, весь часперекладаючи вулики та перевозячи бджіл на добріші медозбори.
Щоб не виникали проблеми з роїнням, достатньо ввечері оглянути льотки бджіл і відмітити вугликом, чи наклейками ті вулики, на льотках котрих скупчилися бджоли. Ці вулики необхідно перевірити на слідуючий день. В нормально працюючій сім'ї на льотку скупчень бджіл не буває, бо дно вулиш має протягеву вентиляцію, яка оберігає бджіл від надмірної вентиляції і перегріву (див. рис. вентиляції літом).
Відтак, вночі бджоли навіть при сильному медозборі дуже мало вентилюють.
Цим продовжується довжина життя крил у бджіл і економляться запаси вулика.
 
ПІДГОТОВКА ДО ЗИМІВЛІ І ЗИМІВЛЯ.
В кінці літа, або в перші дні вересня робиться слідуюча реконструкція
вулика:
На чисте дно в запропонованій послідовності ставиться:
 
  1. Теплоізолятор з пінопласту, запаяного в поліетилен,розміром 344 х 494 х 20мм. Надставковий корпус з повністю розпечатаними надставковими рамками з
  2. медом. ГНІЗДО бджіл з розплодом в Даданівських рамках ( 5шт.) і запасами корму на зиму, обмежене з двох сторін тегаюізолятором (пшоплаж в поліетилені розм.445 х 310 х З 0мм) -2шт.)
  3. Відкривається круглий льоток в середньому гніздовому корпусі
  4. Ставиться термостійка плівка і теплоізолятор розм.344 х 494 х 30мм
  5. Ставиться захист від. опадів, або слідуючий вулик.
В такому стані вулик з бджолами може зимувати і надворі і в зимівнику без всяких додаткових втручань аж до повного його заповнення молодими бджолами весною. Реконструкцію вуликів дпя зимівлі рекомендується робити тільки під сітчатою палаткою, щоб не викликати кражу. Всі залишки меду з решта стільників відкачуються і стільники, оброблені проти молі, складаються в холодну комору, як золотий запас слідуючого року, або при потребі перетоплюються...
 
УМОВИ ВИГОТОВЛЕННЯ ВУЛИКІВ,   ІНФОРМАЦІЯ СТОЛЯРАМ!
 

  1. Вся дошка, з якої виготовляється вулик має мати товщину 22мм+- 0,5мм
  2. Дошки можуть бути нестругані, але розмір 22мм витримувати обовязково,
  3. Всю зборку корпусів і дна, робити на кондукторах, що разів в 5 і швидше і дешевше!
  4. Спочатку виготовити в зборі один комплект вулика і тільки після цього переходити на масове виготовлення елементів.
  5. Зборку корпусів проводити зразу після порізки заготовок, щоб загатовки не покрутило при зміні вологості повітря
  6. Бажано, для корпусів вуликів нарізку заготовок робити з однієї настройки, щоб висота заготовок була одинаковою на ВСІХ: чотирьох сторонах
  7. При порізці дошки на заготовки:
  1. кути мають бути ідеальними - 90 градусів
  2. довжини загатовок по шаблону з допуском до + -0,5мм Це для того,щоб не було "пропелерності" при зборці вузлів.

*На пасіці, особливо восени і під час зимівлі обовязково повинна знаходитися приманка отрута від мишей і щурів !!!

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Geschenkideen